Ogólnopolska giełda jachtów, łodzi i czarterów

Targi BOAT EXPO już za nami!

Targi BOAT EXPO już za nami!

6 Mar, 2012

Jachty, łodzie, skutery, oferty biur podróży oraz mnóstwo konkursów i warsztatów zakończone cennymi nagrodami, to atrakcje które uświetniły premierową edycję Targów BOAT EXPO oraz Targi turystyczne INTOUREX. Dla ponad 4200 zwiedzających miniony weekend w Expo Silesia był miejscem, gdzie mogli rozpocząć sezon żeglarski i turystyczny oraz zapoznać się z najnowszymi propozycjami ponad 70 wystawców.

Podczas pierwszej edycji targów BOAT EXPO oraz 5-tej edycji Targów INTOUREX prezentowane były oferty producentów, dystrybutorów jachtów żaglowych i motorowych, skuterów wodnych, sprzętu sportowego i rekreacyjnego, odzieży turystycznej i  sportowej a także oferty biur podróży, agroturystyczne czy prezentacje podróżnicze.
Jedna z ciekawszych ekspozycji miała miejsce na stoisku firmy Yachting Poland. Zaprezentowała ona m.in. jachty motorowe CHAPARRAL 310 Signature, CHAPARRAL 270 Signature czy CHAPARRAL 264 Sunesta. Na stoisku YACHT Andrzej Dembiński warto było obejrzeć m.in. łódź otwartopokładową AN 500, jacht kabinowy Hobbit Żagle 500 Relax. To mały, szybki jacht przeznaczony zarówno do rywalizacji sportowej jak i weekendowego wypoczynku na wodzie. Także firma STENGA 2 z Dąbrowy Górniczej pochwaliła się pięknymi, drewanianymi motorówkami, które wzbudzały zachwyt zwiedzających precyzją i jakością ręcznego wykonania.
Ogromnym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się wydarzenia towarzyszące wystawie.
Dużym zainteresowaniem i inspiracją do wypróbowania swoich umiejętności okazał się specjalnie na targi przygotowany tor wodny do uprawiania skimboardingu, który pozwalał na sprawdzenie swoich możliwości w najdłuższym ślizgu na desce. Za najlepszy ślizgi organizatorzy (Załoga Skimbeam i Expo Silesia) wręczali wspaniałe nagrody – weekendowy rejs po Zatoce Gdańskiej, akcesoria angielskiej drużyny olimpijskiej czy gadżety: smycze i kubki.
Każdy, kto przed sezonem chciał przypomnieć sobie teorię i praktykę nurkowania mógł wziąć udział w warsztatach nurkowania organizowanych przez VIP DIVER oraz Decathlon: przygotowany basen umożliwiał praktyczne zapoznanie się z najnowocześniejszymi elementami wyposażenia płetwonurka i dawał możliwość przeprowadzenia testów zejścia pod wodę. Z tej niecodziennej okazji w środku zimy skorzystało kilkadziesiąt osób. Ci, którzy najszybciej potrafili przygotować sprzęt do zejścia pod wodę nagradzani byli weekendami w Hotelu Diament czy Voucherami na pianki. Można było także uzyskać informacje nt. kursów dających uprawnienia do nurkowania i nt. możliwości uczestnictwa w wyprawach nurkowych do egzotycznych krajów.
Dla miłośników szant na targowej scenie wystąpił zespół „Bez Paniki” ze swoim autorskim repertuarem. Koncert cieszył się ogromnym zainteresowaniem, podobnie jak  liczne bezpłatne warsztaty np. wiązanie węzłów, nauki alfabetu Morse’a, szkolenia nt. nawigacji, locji, prawa morskiego i wiele innych. Wszystkie one kończyły się konkursami z atrakcyjnymi nagrodami.
Ci, którzy planowali wyjazd do Nowej Zelandii lub chcieli obejrzeć piękne krajobrazy tego kraju uczestniczyli w prezentacji podróżników A. i G. Prucia „Podróże Małe i Duże”. Na targach PTTK uroczyście zainaugurowało także Rok Turystyki Rowerowej.
Ponadto najbardziej aktywni zwiedzający, którzy brali udział w licznych konkursach nie wyszli z Targów z pustymi rękami. Za znajomość szant, umiejętności wiązania węzłów, wiedzę nt. Chorwacji i inne, było można wygrać m.in. vouchery na wycieczki zagraniczne, kursy na patenty żeglarskie, rejsy weekendowe, pianki do uprawiania sportów wodnych, bilety do Parku Miniatur w Ogrodzieńcu, płyty CD.
– Dla nas, jako Organizatorów niezwykle ważne jest to, że pierwsza edycja targów BOAT EXPO – najważniejsza i najtrudniejsza, spotkała się z bardzo dobrym odbiorem ze strony Wystawców i Zwiedzających. – podkreśla Menadżer Targów Ludmiła Wołczuk. – Zależało nam na najszerszym zaprezentowaniu środowiskom motorowodniaków i żeglarzy warunków naszego obiektu. Bardzo uważnie wysłuchaliśmy opinii uczestników i partnerów, a także mamy wiele deklaracji wsparcia i udziału w kolejnej edycji. Wszyscy zgodnie podkreślają, że Śląsk jest bardzo dobrym miejscem na takie wydarzenie.
Organizatorzy, którzy są pełni optymizmu co do kontynuacji imprezy zaplanowali kolejną edycję już na 8-10 lutego 2013 r.
– Wierzymy, że to wydarzenie ma przyszłość – dodaje Ludmiła Wołczuk – Opinia naszych wystawców to dla nas „wiatr w żagle”, dlatego chętnie już dziś zakasujemy rękawy do pracy.
Na stronach www.boatexpo.pl oraz www.intourex.pl można obejrzeć bardzo ciekawą galerię zdjęć.

fot, tekst Intourex

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Directory powered by Business Directory Plugin