Ogólnopolska giełda jachtów, łodzi i czarterów

Nagrody Żeglarskie Szczecina 2016 rozdane! Wojtek z „Ludomirem” w Starej Rzeźni

Nagrody Żeglarskie Szczecina 2016 rozdane! Wojtek z „Ludomirem” w Starej Rzeźni

4 Kwi, 2017

Przyjaźnili się przez wiele lat, razem pokonali wiele mórz i oceanów całego świata, w tym Przejście Północno-Zachodnie, stąd też laureat głównej Nagrody Żeglarskiej Szczecina 2016 kapitan Wojciech Jacobson – jeden z najznakomitszych krajowych żeglarzy – odebrał z rąk prezydenta miasta Piotra Krzystka nie tylko statuetkę „Ludomira” i czek na 10 tys. zł, ale też paczkę yerba mate, czosnek i butelkę chilijskiego czerwonego wina, co towarzyszyło im stale na pokładzie legendarnej „Marii”. Tak było na morzu i tak symbolicznie Ludek towarzyszył Wojtkowi podczas tłumnej Gali Żeglarskiej 2017, kiedy wszyscy jej goście odśpiewali dla laureata 100 lat!!!

    Właśnie w sobotę 25 bm. poznaliśmy „na pudle” wieczornej Gali Żeglarskiej w Starej Rzeźni laureatów wszystkich 10 ustanowionych po raz pierwszy Międzynarodowych Nagród Żeglarskich Szczecina 2016, wybranych przez specjalną Kapitułę i przez Prezydenta Miasta, spośród 28 nominacji. Wszystkie nagrody miały formę artystycznych indywidualnych statuetek (na zdjęciach), w tym ośmiu ufundowanych przez Miasto Szczecin, i dwóch – za Rejs Roku i Żeglarza Roku – przez Zachodniopomorski Związek Żeglarski; wyróżniono nimi Szymona Kuczyńskiego i Cezarego Wolskiego. Warto dodać, że wcześniejsza akcja zgłaszania kandydatur do Nagród miała spore powodzenie w naszym i krajowym  środowisku żeglarskim. Wpłynęło blisko 100 zgłoszeń, Zarząd ZOZŻ też zgłosił wcześniej 10 kandydatur, po jednej w każdej kategorii, z czego pięć znalazło się wśród nagrodzonych, w tym:
W. Jacobson, Sz. Kuczyński, A. Skrzypulec, C. Wolski, i J. Rozdziewicz. Dodatkowo podczas Gali uhonorowani też zostali specjalnymi medalami PZŻ prezydent miasta Piotr Korzystek i jego zastępca Krzysztof Soska. Galę wzbogaciły występy artystyczne, wystawa fotograficzna  i pokaz filmu „Narwik 2015”, a także bankietowy poczęstunek. Dyskutowano o żeglarstwie szczecińskim i …przyszłorocznej Gali….

      Serdeczne gratulacje dla wszystkich laureatów i nominowanych, pełna lista nagrodzonych i relacja z Gali w poniższym komunikacie prasowym. Brawa i podziękowania dla władz miasta i organizatorów, i dla Piotra Owczarskiego!

                                                                       Tekst i zdjęcia: Wiesław Seidler

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Directory powered by Business Directory Plugin