Ogólnopolska giełda jachtów, łodzi i czarterów

Jachty Saturn – 12 lat

Jachty  Saturn – 12 lat

4 Mar, 2016

 To już 12 lat, a jeszcze artykuł ze stycznia  tytułowany  był  „Jachty  Saturn – 10 lat na  rynku”

            Tak naprawdę  przygodę z żeglarstwem i szkutnictwem firma „ Moto Plast” rozpoczęła w 1999 roku gdy wyprodukowano pierwszy jacht  konstrukcji dr. Wojciecha Skórskiego  z Politechniki Warszawskiej.

Był to 9 -metrowy odkryto – pokładowy jacht przeznaczony do szkolenia, zbudowany  dla Krośnieńskiego OZŻ. Bardzo udana konstrukcja, dlatego OZŻ  zamówił drugi taki jacht, ale już  z małą kabiną ponieważ zmieniły się przepisy  szkoleniowe.Jachty te pływają i szkolą kursantów  nadal. Po zaprojektowaniu pokładu  w 2000r  powstał   jacht turystyczny „Jessica 900”, który charakteryzuje się ciekawym rozwiązaniem kokpitu, ponieważ posiada  dwie zejściówki. Nadal pływa. I to miał być koniec ” zabawy ” z jachtami . Okazało się, że ten jacht  nadaje się nie tylko do szkolenia, ale również do zarabiania niezłych  pieniędzy  w inny sposób. W obszernym kokpicie mieści się  10 osób i sternik, a godzina pływania to minimum 15 zł od osoby, a więc tyle ile wynosi dobowy czarter małego jachtu. W sezonie od mają do września łatwo obliczyć, jaki to zysk, gdy dziennie robi się kilka rejsów. Nie trzeba czekać na wiatr, wystarczy zamontować mocny silnik elektryczny (np.torqeedo) i postawić żagle.

Przygoda z ”Saturnami” rozpoczęła się w  2003 roku, gdy daliśmy się namówić  na nową konstrukcję  Wojtka Spisaka , wtedy jeszcze nieznanaego konstuktora. Przedstawił nam  tak wiarygodny biznesplan, zapewniając,że będzie to przełom w regatach  jachtów turystycznych , że trudno było odmówić. Sprawdziło się to na 100% już w 2004r bo” Saturn 720 „” zdeklasował rywali zdobywając  wszystkie najważniejsze trofea w Polsce. Do dziś wielu pamięta ”Zółtą jajecznicę ” nazwaną tak  przez redaktora  naczelnego ”Żagli’, ze względu na żółty  kolor kadłuba.

Królujace  wtedy  w regatach ”Tanga” i ”Sportiny” musiały oddać pierwszeństwo ”Saturnom 720”, nie tylko w Polsce ale również w Czechach, Słowacji, Austrii czy na  Węgrzech. Od tamtych lat powstało pięć typów  Saturnów średnio co trzy lata. Są to Saturn 720,Saturn 25, Saturn 21, Saturn 23GT i Saturn 24RC. Zostały opisane w poprzednich numerach ”Jacht Marketu”.

Także odnoszą sukcesy w regatach  mają również ciekawe epizody jako jachty turystyczne  na  morzu, czy spływające  rzekami  do mazurskich jezior. O tym informują nas klienci z którymi często utrzymujemy koleżeńskie kontakty. Wielu z nich cyklicznie wymienia ”Saturny” na inny model, pozostawiając poprzednie w rozliczeniu, a te po przeglądach i koniecznych naprawach trafiają do nowych klientów. Dzięki uprzejmości wydawców ” Jacht Market” możemy przedstawić historię   jachtów ”Saturn” za co bardzo dziękujemy, a wszystkim żeglarzom życzymy udanego Sezonu Żeglarskiego 2016.

                                                                                  Saturn- Yachts

                                                                                                                                           www.saturn-yachts.com

info@saturn-yachts.com

 

 

 

 

 

 

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Directory powered by Business Directory Plugin