Ogólnopolska giełda jachtów, łodzi i czarterów

Obierz kurs na Poznań!

Obierz kurs na Poznań!

1 Lut, 2016

Targi Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych BOATEX to wydarzenie kierowane do wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu nad wodą. Tegoroczna edycja targów, po udanej premierze w 2015 roku, nabiera coraz większego rozmachu zarówno pod względem ekspozycji jak i wydarzeń towarzyszących.

 

Tegoroczna ekspozycja zajmie aż dwa pawilony. Nie zabraknie na niej rodzimych producentów wspaniałych łodzi jak i dystrybutorów jednostek pływających powstających w znamienitych stoczniach zagranicznych. Wystawcy przedstawią również ofertę kajaków, pontonów, skuterów,  odzieży sportowej, wyposażenia i akcesoriów żeglarskich i motorowodnych, a także zorganizowanych  form wypoczynku, w których główną rolę odgrywają sporty wodne. Wystawę uzupełni część współorganizowana z WOZŻ, na której zaprezentują się kluby i sekcje żeglarskie oraz ich łodzie. To właśnie tu początkujący żeglarze będą mogli zasięgnąć informacji o kursach żeglarskich, szkoleniach i możliwości zdobycia patentów.

 

Targi BOATEX to także spotkania z ciekawymi ludźmi oraz liczne warsztaty i prelekcje. BOATEX to miejsce, w którym chcemy rozwijać żeglarskie pasje i zaszczepić je u tych, którzy nie znają jeszcze emocji, jakie towarzyszą sportom wodnym. Dlatego dużą uwagę przywiązujemy do programu wydarzeń specjalnych. Naszym zamiarem jest, by BOATEX uczył praktycznych umiejętności żeglarskich, zasad bezpieczeństwa na wodzie, a także pokory wobec żywiołu, jakim jest woda. – podsumowuje Piotr Kamiński, Dyrektor Projektu.

 

W tym roku wśród gości specjalnych targów BOATEX pojawi się m.in. Janusz Tywoniuk, który w lipcu 2015 r. ukończył swój rejs marzeń biegnący dookoła świata. O żeglarskich zmaganiach opowie także kapitan Witek Małecki – dwukrotny uczestnik regat Poloneza oraz wyścigu Bitwa o Gotland. Będzie można spotkać się także z grupą miłośników żeglarstwa, którzy na kilkunastu samodzielnie zbudowanych, pięciometrowych jachtach klasy setka chcą ścigać się trawersując Atlantyk na odcinku Portugalia – Karaiby. Nie zabraknie również warsztatów – dodatkową wiedzę można będzie zdobyć m.in. podczas warsztatów meteorologicznych, z zakresu MPZZM czy nawigacji elektronicznej.

 

Targi BOATEX w Poznaniu rozpoczną się 12 lutego i potrwają trzy dni. Niewątpliwie jest to wydarzenie, które coraz silniej zaznacza swoje miejsce w kalendarzu pasjonatów sportów wodnych. Warto obrać kurs na Poznań.

 

 

 

 

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Directory powered by Business Directory Plugin