Ogólnopolska giełda jachtów, łodzi i czarterów

JESIENNE NOWOŚCI SPINLOCK

JESIENNE NOWOŚCI SPINLOCK

1 Paź, 2015

Angielska firma Spinlock, wiodący producent blokad pokładowych lin na świecie, jesienią tego roku zaprezentuje dwa nowe produkty – tensometr do mierzenia napięcia want – Rig Sense oraz najnowszą kamizelkę Deckvest SOLAS 275 N. Obydwa produkty są efektem ciężkiej pracy zespołu projektowego i rozwinięciem serii produktów angielskiego producenta.

Rig Sense

Dla każdego żeglarza bardzo ważne jest prawidłowe ustawienie takielunku, które jest podstawą do osiągnięcia optymalnych osiągów łodzi. Kolejna istotna kwestia to możliwość ustawienia masztu w tej samej pozycji. Do uzyskania powtarzalności ustawień używane są tensometry do pomiaru napięcia want. Do tej pory żeglarze musieli stosować proste urządzenia, które nie zawsze wskazywały te same wyniki pomiarów. Urządzenie Rig Sense jest kompaktowe, niezawodne, lekkie, dzięki zastosowaniu sprężyny kompozytowej zapewnia precyzyjność pomiarów. Jest bardzo łatwe w użytkowaniu, stanowi kolejny produkt firmy Spinlock służący do pomiarów (w ofercie także urządzenia do pomiaru obciążenia pracujących lin). Tensometr można stosować do takielunku z want i prętów o średnicy 2-5 mm. Dodatkowo, firma Spinlock stworzyła aplikację na urządzenia mobilne, która daje możliwość zapisywania otrzymanych wyników. Przechowywanie danych pozwoli porównać naszą łódkę z konkurentami.

Deckvest 275N SOLAS

Drugą nowością jest kamizelka ratunkowa Deckvest 275N SOLAS. Pierwsza w historii Spinlocka kamizelka spełniająca normę SOLAS (2010 SOLAS MSC200 (80)). Jest kolejną pozycją w znanej i cenionej na całym świecie serii Deckware Spinlock. Nowy model bazuje na wszelkich dogodnych funkcjach znanych z serii turystycznej, posiada jednak podwójny pęcherz 275 N SOLAS, który jest zabezpieczony wewnątrz wzmacnianą, elastyczną obudową. Jako dodatkowe opcje można dołączyć kaptur chroniący przed zalewaniem falami i światełko ratunkowe błyskowe Pylon™ aktywowane w kontakcie z wodą. Deckvest SOLAS 275 N został stworzony w odpowiedzi na rosnące potrzeby rynku komercyjnego.  Kolejne branże przemysłu wymagają, aby ich pracownicy nosili kamizelki ratunkowe lub posiadali kamizelki spełniające wymagania personalnego środka bezpieczeństwa.

www.majernafali.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Directory powered by Business Directory Plugin