Ogólnopolska giełda jachtów, łodzi i czarterów

Rejs sylwestrowy na Malcie

Rejs sylwestrowy na Malcie

10 Gru, 2014

Rejs sylwestrowy po błękitnych wodach Morza Śródziemnego w towarzystwie ciepłych promieni słońca, to wspaniała alternatywa do zatłoczonych górskich kurortów, czy tradycyjnych potańcówek w dusznych klubach.

Noc sylwestrowa jest jedyna w swoim rodzaju. To bardzo szczególne wydarzenie dla większości z nas. Dlatego marzymy, by czas ten przeżyć w oryginalny sposób w gronie najbliższych. Dla części Polaków urzeczywistnieniem marzeń jest sylwester spędzony
z ukochaną osobą na ekskluzywnym balu, dla innych – wypad na tropikalną wyspę. Ciekawych pomysłów na sylwestra wcale nie brakuje. Możliwości powitania Nowego Roku jest naprawdę wiele. Co więcej, nietypowy sylwester staje się coraz popularniejszy.

Oryginalność ponad wszystko

Sylwester to jedyna w roku okazja do niczym nie skrępowanej zabawy. To czas tańców
oraz hulanek w doskonałej atmosferze i doborowym towarzystwie. Polacy wybierają różne formy spędzania tego wyjątkowego dnia. Zgodnie z badaniami, które przeprowadził portal
www.wymarzonysylwester.pl, póki co największą popularnością cieszy się witanie Nowego Roku na tzw. domówkach w towarzystwie rodziny lub przyjaciół (40 proc. respondentów), dla 16 proc. badanych noc sylwestrowa niczym nie będzie się różnić od pozostałych, spędzą ją bowiem przed komputerem lub telewizorem.

Wśród ankietowanych nie zabrało jednak osób, które decydują się na zagraniczny wyjazd. Jak widać oryginalna forma spędzania wolnego czasu zyskuje na znaczeniu. Dla osób znudzonych zwyczajnym scenariuszem wieczoru sylwestrowego mamy wyjątkową ofertę rejsu jachtem, który zaspokoi najbardziej wyszukane gusta – w zależności od temperamentu, oczekiwań czy rozumienia słowa zabawa.

Bal sylwestrowy w cieplejszym klimacie

Podobnie jak w latach ubiegłych, także i w tym roku w okresie wakacyjnym, do najchętniej wybieranych przez Polaków krajów należały: Chorwacja, Grecja, Malta, Turcja, Egipt, Hiszpania, Tunezja i Bułgaria. W opinii przedstawicieli biur podróży od kilku lat nie zmieniają się najpopularniejsze wakacyjne kierunki wybierane przez naszych rodaków.

Z roku na rok zwiększa się liczba fanów zagranicznych wojaży w okresie między świętami,
a Nowym Rokiem. Polacy coraz chętniej wybierają ciepłe kraje jako miejsca zabawy podczas sylwestrowej nocy. Przewaga śródziemnomorskiego klimatu wiąże się z dwoma bardzo istotnymi faktami – stosunkowo niską ceną oraz gwarancją dobrej pogody.

Wolność, dobra zabawa i odrobina szaleństwa

Malta to jeden z częstszych kierunków turystycznych eskapad. To bardzo wyjątkowe miejsce, które kusi wspaniałym klimatem i zachwyca swoją urokliwością. Malta ma wiele do zaoferowania o każdej porze roku. Wielką zaleta tego kraju jest możliwość podziwiania zróżnicowanych historycznie zabytkowych. Choć Malta odwiedzana jest najczęściej latem, zimą mieszkańcy nie narzekają na brak turystów. Oferta rejsu sylwestrowego kusi coraz większą liczbę mniej i bardziej doświadczonych fanów żeglugi. Rejs sylwestrowy łączy bowiem poczucie wolności, dobrą zabawę i odrobinę szaleństwa.

Rejs sylwestrowy – emocje i prawdziwa przygoda

Sympatyczni ludzie, komfortowe i dobrze wyposażone jachty, międzynarodowa kultura, wspaniała atmosfera – to tylko kilka z wybranych aspektów, dla których warto wziąć udział
w rejsie sylwestrowym na Malcie. Na długiej liście powodów są również komfort
i wygoda wypoczynku, nietuzinkowy sposób na spędzenie wolnego czasu, opieka ze strony doświadczonych skipperow oraz możliwość zdobywania lub doszlifowania umiejętności żeglarskich. Podczas rejsu sylwestrowego wielkie znaczenie ma kierunek żeglugi. Dobrze dobrana trasa powinna sprzyjać zarówno relaksowi jak i zabawie. Czas spędzony na jachcie
w otoczeniu pięknej przyrody i malowniczych krajobrazów, które w przypadku Malty zimą są równie okazałe jak latem, zaspokoi potrzeby amatorów silnych wrażeń oraz miłośników mniej aktywnego wypoczynku. Rejs jachtem w czasie sylwestra to okazja, by tę jedyną
w roku noc spędzić w otoczeniu okazałych portów, podziwiając majestatyczne zabytki, wyspy, wysepki usytuowane w malowniczych zatokach.

Zimą na Malcie temperatura powietrza wynosi około 20 stopni, zachwyt budzą krystalicznie czysta woda, przepiękne, długie wybrzeże, brak śniegu, a przede wszystkim ciepłe promienie słońca. Malta słynie z bogatej kultury oraz tradycji i oferuje w tym zakresie bardzo wiele. Na uwagę zasługuje także wspaniała przyroda.

Połączenie tych wszystkich atrakcji zaowocuje tym, iż uczestnicy morskiej podróży wrócą
z rejsu sylwestrowego nie tylko wypoczęci, ale też wzbogaceni o nowe umiejętności
i doświadczenia. Żeglowanie to bowiem możliwość codziennego obcowania z nowym otoczeniem, w końcu każda noc spędzona w innym porcie jest okazją do wzięcia udziału
w kolejnych lokalnych imprezach.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Directory powered by Business Directory Plugin