Ogólnopolska giełda jachtów, łodzi i czarterów

Dragonfly7 – realistyczne obrazy struktury dna morskiego na większym ekranie

Podczas gdy konwencjonalne sonary transmitują tylko jedną częstotliwość przy każdym impulsie, sonar Dragonfly DownVision™ używa technologii CHIRP do transmisji szerokiego spektrum sonarowych częstotliwości przy każdym pulsie. Rezultatem jest znacznie wyższa rozdzielczość przekazywanego obrazu zbliżona do tego, co moglibyśmy zobaczyć na własne oczy. Osiągnięcie tak doskonałego przekazu obrazów przez Dragonfly możliwe jest dzięki specjalnie do niego dopasowanemu akustycznemu przetwornikowi CHIRP CPT-60. Pierwszym elementem tego przetwornika jest właśnie ultraszeroka wiązka1,4 st. obrazu DownVision, natomiast jego drugi element to stożkowa wiązka tradycyjnej echosondy rybackiej. Przetwornik CPT-60 zaopatrzony jest również we wbudowany czujnik potrafiący szybko reagować na zmiany temperatury.

Inną mocną zaletą Dragonfly jest niezwykle jasny ekran (1500 nitów) o przekątnej 5,7″.  Optycznie zespolone ekrany zapewniają duży kontrast i dzięki temu są bardzo dobrze widoczne nawet przy pełnym nasłonecznieniu. Wymagających użytkowników z pewnością ucieszą także elastyczne możliwości montażu oprzyrządowania. Regulowana podstawka umożliwia łatwe pochylanie i obracanie urządzenia. Dzięki małej powierzchni podstawy, można ją zamontować prawie w każdym miejscu na łodzi nie tracąc tym samym zbyt dużo cennego miejsca . Dodatkowo istnieje możliwość wybrania wersji z zabezpieczeniem Thule, lub zestawu do montażu wpuszczanego.

Dragonfly posiada wbudowany 50-kanałowy czujnik GPS ułatwiający identyfikację pozycji i może współpracować z mapami Navionics GOLD lub Silver, w sprzedaży znajdują się też wersje fabrycznie dostarczane z mapami na kartach microSD. Obsługa urządzenia jest niezwykle prosta i intuicyjna dzięki użyciu specjalnego pokrętła pełniącego również funkcję przycisku. Dragonfly przystosowany jest do współpracy z przetwornikami pawężowymi, kadłubowymi plastikowymi i kadłubowymi brązowymi.

Technologia CHIRP DownVision szybko zyskała sobie duże uznanie użytkowników i kilka miesięcy temu została zaadoptowana również w aSerii wskaźników wielofunkcyjnych Raymarine (w modelach a68 i a78). Dość szybko okazało się, że wśród użytkowników istnieje duże zapotrzebowanie na wersję Dragonfly wyposażoną w większy ekran. Wychodząc naprzeciw temu zapotrzebowaniu, firma Raymarine już zaprezentowała „młodszego brata” dobrze przyjętego sonaru. Jest nim Dragonfly7. Nowy model posiada siedmiocalowy ekran o rozdzielczości 800×640 pikseli i cechuje się wszystkimi zaletami swego poprzednika, nowością jest natomiast opcja montażu u góry (nad głową). Z niecierpliwością czekamy na chwilę, gdy będziemy mogli zobaczyć możliwości tego urządzenia w akcji. Dragonfly7 powinien być dostępny w sprzedaży już w kwietniu bieżącego roku.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Directory powered by Business Directory Plugin