Ogólnopolska giełda jachtów, łodzi i czarterów

Marlin 2012 – Optimist’y z Miasta Szkła, Krosna

Marlin 2012 –  Optimist’y z Miasta Szkła, Krosna

16 Lis, 2013

Pomimo, że dla wielu z Nas sezon żeglarski dobrze się jeszcze nie zakończył, my chcielibyśmy pokusić się o jego niewielkie podsumowanie. Do najważniejszych informacji sezonu w klasie Optimist zaliczyć trzeba fakt, że Tytus Butowski zdobył złoty medal Mistrzostwa Europy. Zawody odbyły się w tym roku nad Balatonem na Węgrzech. Jest to już trzeci złoty medal w historii startów naszej reprezentacji na tej imprezie. Drugą równie ważną informacją jest fakt, że organizacja Mistrzostw Świata w 2015 roku w Klasie Optimist, po wieloletnich staraniach została przyznana Polsce. Impreza ma odbyć się w Kamieniu Pomorskim na zalewie Kamieńskim,

Wracając jednak do teraźniejszości chcielibyśmy nawiązać do artykułu, który ukazał się na wiosnę tego roku, w którym pisaliśmy o reprezentantach  Kadry Narodowej startujących na jachtach produkcji OPTI-YACHTS. Możemy pochwalić się, że mieliśmy swój mały udział w Mistrzostwach Europy. Zawodnicy z klubu ChKŻ Chojnice Damian Kosmalski (fot) oraz Adam Głogowski reprezentujący barwy klubu Stal Gdynia podczas ogólnopolskich eliminacji wywalczyli prawo startów w tych mistrzostwach. Chłopcy pływali jednak ze zmiennym szczęściem, dla nas jednak nie wynik jest najważniejszy lecz zaufanie które zostało nam powierzone. Jest to duża motywacja do dalszej pracy przed kolejnym sezonem.

Podsumowując w dalszej kolejności mijający sezon, chcieliśmy również nadmienić, że przy współpracy z Krośnieńskim Okręgowym Związkiem Żeglarskim, Klubem RST Opteam Sailing oraz Podkarpackim Centrum Klasy Optimist udało się zorganizować powrót jachtów klasy Optimist na Jezioro Solińskie (fot) w Bieszczadach. Bazą naszego obozu była przystań KOZŻ w Polańczyku, która może pochwalić się bardzo dobrą infrastrukturą do organizacji tego typu „imprez”. Sam obóz miał charakter pilotażowy, a mimo to spotkał się z bardzo dobrym odbiorem. W chwili obecnej wiemy na pewno już, że będziemy chcieli podobne działania podejmować na przyszłość i z tego miejsca wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do współpracy.

Więcej informacji oraz zdjęć na temat bieżących wydarzeń sportowych i nie tylko znajdą Państwo na naszym profilu: http://www.facebook.com/OptiYachts do którego odwiedzania serdecznie zapraszamy.

OPTI-YACHTS.crew

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Directory powered by Business Directory Plugin