Ogólnopolska giełda jachtów, łodzi i czarterów

Ręczny GPS najlepszy prezent pod choinkę.

Ręczny GPS najlepszy prezent pod choinkę.

31 Gru, 2012

GPS 72h to najtańsze i najprostsze w obsłudze urządzenie GPS firmy GARMIN. Dostępny już od 399 PLN jest najlepszym wyborem w stosunku jakości do ceny. Niezawodne, wodoszczelne i niezatapialne doskonale nadaje się do nawigacji po morzu i śródlądziu przy użyciu tradycyjnych map papierowych.

Urządzenie oprócz pozycji GPS pokazuje informacje o prędkości, kierunku, dystansu do wybranego punktu.
Zapisz swoje ulubione miejsca – Umożliwia utworzenie i zapisanie w pamięci punktów (np. ulubione lub niebezpieczne miejsca).

Nawiguj po zaplanowanej trasie
Trasę zaplanowaną na mapie papierowej możesz utworzyć w urządzeniu. Podczas nawigacji można ustawić alarm zejścia z kursu – urządzenie pokaże w metrach jak daleko jesteśmy poza zaplanowanym kursem, co może być bardzo przydatne podczas nawigacji w strefach separacji ruchu w cieśninach, na kanałach czy na podejściach do dużych portów.

Unikaj niebezpiecznych obszarów
Urządzenie umożliwia utworzenie niebezpiecznych obszarów, które można utworzyć w urządzeniu podając pozycję GPS oraz promień. Jeśli urządzenie znajdzie się w zdefiniowanym obszarze, zostaniemy poinformowani alarmem. Funkcja ta może się przydać nawet do żeglugi śródlądowej na Wielkich Jeziorach Mazurskich, wymaga tylko przeniesienia niebezpiecznych obszarów do urządzenia.

Informacje astronomiczne
Informacje o fazie księżyca, wschodzie i zachodzie słońca i księżyca oraz ich układzie na pewno przyda się każdemu żeglarzowi, który chce zdążyć do portu przed zachodem słońca.

Alarm kotwiczny
Funkcja alarmu kotwicznego przydaje się podczas postoju na kotwicy. Po zrzuceniu kotwicy łódka może poruszać się w zdefiniowanym obszarze, którego opuszczenie uruchomi alarm. Jesli podczas postouju na kotwicy zmieni się siła lub kierunek wiatru, może mieć to wpływ na skuteczność trzymania kotwicy.

Zasilanie
Zasilane dwiema bateriami AA może działać nawet do 18 godz. Wyświetl głębokość na ekranie GPS 72h. Urządzenie kompatybilne jest z przetwornikiem głębokości  Dane o głębokości przesyłane są przez protokół NMEA0183. Zestaw w cenie 967 PLN może wyświetlać prędkość, głębokość i temperaturę i dodatkowo spełnia funkcje plotera niemapowego.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Directory powered by Business Directory Plugin