Ogólnopolska giełda jachtów, łodzi i czarterów

W jedności siła

W jedności siła

3 Gru, 2012

Zastanawiałam się kiedyś (jakieś 2 teksty temu) nad kwestią, czy Mazury powinny skupić się na rozwoju infrastruktury i turystyki, czy raczej na zachowaniu swojego unikatowego charakteru i „dzikości”.
Tymczasem mazurscy samorządowcy postanowili zjednoczyć siły i razem skupić się na promocji regionu oraz marki, jaką bez wątpienia powili stają się Mazury. Mikołajki, Pisz, Ruciane-Nida, Giżycko, Ryn i Węgorzewo we wrześniu zawarły porozumienie, na mocy którego mają razem prowadzić działania promocyjne oraz np. wspólnie ustalać kalendarz imprez w regionie. Koniec z dylematem, czy wybrać festiwal szantów w jednym mieście, rodzinne regaty w drugim, czy Dni Miasta i koncert ulubionego zespołu w trzecim, ponieważ grafik imprez ma być konsultowany wcześniej i nie powinny one ze sobą już kolidować.
Nieśmiało stwierdzam, że to chyba dobra idea. „Nieśmiało” i „chyba” – bo dopóki nie zobaczymy, jak jest z jej realizacją, to ciężko cokolwiek oceniać. Jednak w Polsce w wielu dziedzinach brakowało zawsze wspólnej organizacji i działania razem dla jakiegoś większego celu. Wiadomo przecież, że duży i silniejszy może zrobić więcej; grupa miast może zorganizować więcej ciekawszych imprez niż jedno miasteczko. Może właśnie takie międzymiastowe porozumienie sprawi, że imprezy na mazurach będą jeszcze ciekawsze, lepiej zorganizowane i spójnie ułożone.
Oczywiście istnieją zagrożenia: może się oczywiście zdarzyć, że porozumienie będzie jedynie narzędziem krępującym działania miast i że miasta po prostu będą blokowały sobie wzajemnie imprezy. Ale wtedy będą tracić na swojej atrakcyjności, a przecież nie o to chodzi. Miejmy zatem nadzieję, ze czarny scenariusz się nie sprawdzi i do nadużyć nie dojdzie. Na razie – jestem dobrej myśli i z niecierpliwością czekam realizację idei porozumienia w swzonie. Będę obserwowała działania zrzeszonych miast.
Czy porozumienia miast to dobra idea, czy każde z nich powinno działać niezależnie? Co przynosi więcej korzyści?
Interesują mnie Państwa opinie i doświadczenia: Kamila.kasprzak@gmail.com .
fot. fotolia.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Directory powered by Business Directory Plugin