Ogólnopolska giełda jachtów, łodzi i czarterów

Do samochodu i na łódkę

Do samochodu i na łódkę

7 Wrz, 2012

Do samochodu i na łódkę  – przenośna nawigacja morska i samochodowa w jednym.

Często spotykanym pytaniem dotyczącym nawigacji jest pytanie, czy istnieje takie urządzenie które można używać w samochodzie i na jachcie i do tego żeby jeszcze miało wbudowany akumulator?

GPSMAP 620 firmy Garmin to wodoszczelne urządzenie z jasnym ekranem dotykowym o przekątnej 13,2 cm, które w zupełności zaspokoi potrzeby żeglrzy morskich i śródlądowych potrzebujących urządzenia mobilnego. Urządzenie ze względu na wielkość ekranu i odporność na trudne warunki (woda, błoto) często jest wybierane przez miłośników rajdów terenowych. Kompatybine nie tylko z mapami drogowymi ale też topograficznymi doskonale sprawdza się w trudnych warunkach.

Mapy
Urządzenie posiada wbudowaną mapę bazową, którą w zależności należy rozszerzyć o mapę drogową, topograficzną lub morską. Opcjonalne mapy dostępne są na karcie SD.

Mapy drogowe
Najmniejszy region mapy drogowej City Navigator Europe Big 5 zawiera Polskę, Czechy, Słowację, Austrie, Węgry, Słowenię i Chorwację. Koszt takiej mapy to 169 PLN.

Mapa Topograficzna Topo Poland 2011
Mapa pokrywa swoim zasięgiem terytorium Polski. Oprócz danych drogowych zawiera m.in. dane topograficzne, cyfrowy model wysokości, szlaki piesze i rowerowe. Koszt takiej mapy to 399 PLN.

Mapa topograficzna Topo Poland 2011 zawiera nie tylko szlaki piesze i rowerowe, ale również szlaki wodne.

Mapy morskie BlueChart
Urządzenie jest kompatybilne z morskimi mapami BlueChart g2 oraz BlueChart g2 Vision. Mapy BlueChart g2 vision posiadają zdjecia satelitarne i zdjęcia lotnicze wybranych portów lub zatok. Mapy występują w trzech rozmiarach. Cena najmniejszego regionu np. południowej części morza bałtyckiego (Polska, Litwa, Łotwa, Estonia) lub północnej częsci morza adriatyckiego (Chorwacja, Słowenia, Włochy) zaczynają się o 599 PLN.
Mapa BlueChart g2 Vision zawiera nie tylko szczegółowe dane nawigacyjne, ale również dane o punktach POI na lądzie.

Trójwymiarowy widok przy wejściu do portu w Jastarnii.

BlueChart g2 Vision oprócz zjęć satelitarnych zawiera zdjęcia lotnicze wybranych portów i zatoczek.

Bezpłatne mapy do urządzeń Garmin
Urządzenie GPSMAP 620 kompatybilne jest z mapami tworzonymi przez użytkowników lub instytucje.

Urządzenie doskonale nadaje się do żeglugi śródlądowej po rzekach i kanałach. Zrzut ekranu z mapy GPS Wielkopolska, która dostępna jest bezpłatnie na stronie www.gpswielkopolska.pl

Montaż urządzenia
Urządzenie może być zamontowane na różne sposoby. Do montażu na łódce dostępny jest uchwyt morski lub uchwyt do montażu wpuszczanego. Ten ostatni posiada specjalne zabezpieczenie antykradzieżowe w postaci śruby, której odkręcenie możliwe jest tylko przy użyciu śrubokręta specjalnej końcówce, który jest w zestawie.

Uchwyt samochodowy zawiera głośnik, przez który można słuchać komunikaty nawigacyjne podczas nawigacji w trybie samochodowym.

Duży ekran dotykowy o przekątnej 13,2 cm w zupełności wystarczy, żeby wyświetlić szczegółowe mapy morskie, samochodowe lub topograficzne. Urządzenie może również służyć jako wyświetlacz niezbędnych danych z czujników kompatybilnych z siecią NMEA0183.

Urządzenie może być zasilane Czas pracy na bateriach nawet do 9 godzin.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Directory powered by Business Directory Plugin